Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Turecko

Turecko je branou do Orientu a pro mnohé prvním setkáním se silnou a svébytnou neevropskou civilizací. Pozůstatky desítek říší od Chetitů přes antické Řecko až po Osmanský sultanát a různorodá příroda spolu s vyspělou infrastrukturou a příjemnými lidmi činí z této země favorita řady cestovatelů. Přímořské resorty jsou zaplavovány vlnami masové turistiky, ale na východě jsou stále „neobjevená“ místa.

Turecko se rozkládá na dvou kontinentech – evropském a asijském. Je to velká země, k níž byla příroda štědrá: dala jí moře i sníh, rovinaté stepi i vysoké hory, úrodná pole i vyprahlou poušť, klidné řeky i vodopády. Turecko má dvě mořská pobřeží: středomořské a černomořské. Oblast je často stíhána zemětřeseními.

Mnoho cestovatelů na cestě do Indie či Číny zamíří z Istanbulu na hranici s Íránem přímým autobusem bez zastávky, což je velká škoda. Turecko možná nezní tak exoticky jako země dále na východ, ale nabízí velmi silné zážitky.

Dnešní Turecko má v podstatě málo společného s někdejší Osmanskou říší, která významným způsobem zasáhla do dějin Evropy. Na změně jeho tváře se podepsal Mustafa Kemal který zavedl ústavu, volební právo pro ženy, odtržení islámu od politiky. Po letech více či méně úspěšných snah o demokracii a prosperitu nyní Turecko usiluje o přijetí do EU. Dlouhodobou bolestí jsou separační snahy Kurdů a jejich útlak na východě země.

Co by vám nemělo uniknout: metropole Istanbul, vykopávky Tróji, střední Anatolie, Homérovo rodiště Izmir (Smyrna), léčivé prameny v Pamukkale, okolí jezera Van, pobřeží Středního moře, turecký Kurdistán.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích